frse_rgb_800 logoPL

„Stroje, tańce i śpiewanie, w telewizji, na ekranie” – projekt realizowany

w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

W dniach od 8.09. do 14.09.2012 dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z dwoma opiekunami udało się do Niemenczyna na Litwie, aby realizować działania  w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Pod otoczką telewizji były przeprowadzone działania realizujące tematykę dialogu międzykulturowego oraz historii i tradycji. Głównymi jego  celami było promowanie dialogu międzykulturowego i międzyetnicznego, promowanie tolerancji oraz łamanie stereotypów. Projekt podzielony był na kilka bloków, które nosiły nazwę współczesnych popularnych programów telewizyjnych, chętnie oglądanych przez młodzież, takich jak: Top Model, Familiada, You can Dance, Must be the Music. Młodzież pracując w grupach wzajemnie uczyła się tańców narodowych, prezentowała  pokazy strojów ludowych i śpiewała pieśni ludowe, a programem kulminacyjnym było wspólne stworzenie programu telewizyjnego.

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii